18 czerwca 2024

Daj Szansę

Blog zachęcający do pomocy porzebującym

Czy warto brać tabletki nasenne?

Świat medycyny na tyle mocno się rozwinął, że dziś jest nam w stanie zaproponować szybkie rozwiązania na niemalże każdy problem związany bezpośrednio lub pośrednio ze zdrowiem. Jeżeli więc tym problemem jest bezsenność albo inne zaburzenia snu, możemy od razu sięgnąć sobie po nowoczesne tabletki nasenne, które opracowano w taki sposób, by za sprawą zawartych w nich substancji aktywnych były one w stanie wprost zmusić organizm do natychmiastowego zaśnięcia. Środkom tego rodzaju nie można odmówić efektywnego działania.

Działanie tabletek nasennych

Działają one tak silnie (mówimy tu zwłaszcza o tabletkach na receptę), że nieraz potrafią dosłownie zwalić nas z nóg i sprawić, że zaśniemy w absolutnie każdym miejscu, choćbyśmy nawet właśnie byli na imprezie w klubie czy oglądali horror na sali kinowej. Widać to chociażby po komentarzach osób na blogu www.rynekfarmaceutyczny.pl, które miały okazję zażyć tabletki nasenne. Z jednej strony to dobrze, z drugiej niekoniecznie. Farmakologia ma oczywiście sporą wartość i bywa pomocna, jednakże akurat tabletki nasenne powinny być stosowane wyłącznie w określonym celu. Możemy ich używać do leczenia tzw. bezsenności krótkotrwałej. W przypadku bezsenności, która utrzymuje się latami, leczenie należy oprzeć na innych metodach, niekoniecznie tych farmakologicznych.

Złe czy dobre?

Nie należy więc od razu jakoś szczególnie krytycznie podchodzić do wszystkich tabletek na sen. W niektórych życiowych momentach są one niezastąpione. Zazwyczaj lekarze przepisują je pacjentom, którzy przeżyli jakieś traumy, czyli np. właśnie musieli pożegnać na pogrzebie bliską im osobę i przez to całe wydarzenie nabawili się chwilowej bezsenności. Sami możemy natomiast zawsze sięgnąć bezpiecznie po naturalne środki nasenne. Nie będą one działać aż tak szybko i mocno jak tabletki na receptę, ale pomogą w uspokojeniu myśli i ukojeniu nerwów. Takie środki bez recepty bazują głównie na ziołach. Zioła możemy też zresztą przyjmować pod postacią naparów czy zdrowych wywarów. Wypróbujmy te metody, zanim jeszcze sięgniemy po tabletki na receptę, które prawie zawsze będą wywoływać pewne skutki uboczne.