18 lipca 2024

Daj Szansę

Blog zachęcający do pomocy porzebującym

Jak wczesne wstawanie może wpłynąć na nasze życie?

Wczesne wstawanie raczej na pewno nie uczyni z Ciebie milionera, ale może bardzo korzystnie wpłynąć na twoje życie. Może Ci się teraz wydawać, że wylegiwanie się w łóżku aż do czasu, kiedy zadzwoni twój budzik to najlepsze, co możesz dać swojemu ciału, ale bardzo często jest to nie prawda. Pamiętaj, że kiedy Ty śpisz, twoja konkurencja się rozwija i wyprzedza Cię sukcesywnie, przez co zaczynasz tracić.

Spanie po dwanaście godzin dziennie nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Jeśli za długi będziemy wegetować, możemy zacząć tracić na zdrowiu, dlatego wczesne wstawanie, a w zasadzie dokładne pilnowanie naszych godzin snu może się okazać dla nas bardzo przydatne. Jest szansa, że jeśli będziemy spać „tylko” po osiem godzin dziennie, pozbędziemy się nawracającego zmęczenia, poczucia ciężkości czy nawet gorszego nastroju. Krótszy sen paradoksalnie zapewnia nam lepszą jego jakość, a w konsekwencji czujemy się bardziej wypoczęci i przepełnieni potrzebną nam na co dzień motywacją.

Wczesne wstawanie daje nam więcej możliwości, na przykład na produktywne i aktywne rozpoczęcie dnia. Jeśli wolisz wstać dziesięć minut później i zamiast pełnowartościowego śniadania przygotować sobie kawę i zagryźć ją resztkami z wczoraj, to zapewne cały dzień nie będzie dla Ciebie zbyt przyjemny. To, jak zaczynamy nasz dzień, mocno wpływa na nasze samopoczucie i na to, jak będziemy odbierali to, co będzie nas spotykało. Jeśli więc spędzisz poranek w pośpiechu, może się okazać, że przez cały dzień będziesz mocno rozdrażniony i wszytko będzie Cię złościło bardziej, niż powinno.

Ludzie nie są nocnymi zwierzętami, mimo że wiele osób deklaruje, że w nocy pracuje im się lepiej. Jednak większość z nas nie jest w stanie skupić się w nocy, szybciej się wtedy męczy i robi wszystko mniej porządnie. Dlatego wczesne wstawanie gwarantuje nam znacznie lepszą wydajność naszych działań, ale także większą motywację. Produktywny dzień w głowie wielu osób może zacząć się tylko rano, a jeśli nam się to nie uda, to cały dzień jest stracony. Dlatego dobrze jest wstawać wcześniej i zaczynać dzień w sposób, który najbardziej kojarzy nam się z produktywnym porankiem, aby cały dzień uczynić lepszym.

Więcej artykułów o zdrowiu psychicznym znajdziesz w serwisie https://www.argumenty.pl/.